Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
2008-2009 Eğitim Etkinlikleri: Gaziantep, İzmir, Samsun Ve Trabzon...
1.1.2010 Diğer Resimleri Görmek İçin Tıklayınız>>>
 
ÖZ-DE-BİR 2008–2009 Eğitim Etkinlikleri; Gaziantep, İzmir ve Samsun’dan sonra 20-21 Nisan 2008'de yapılan Trabzon Eğitim Etkinlikleriyle sürdürüldü…
 
ÖZ-DE-BİR Yönetiminin 2008–2009 Çalışma Döneminde; öğrenci, veli, rehber öğretmenler, üye dershaneler kurucu ve yöneticilerine yönelik ülke genelinde çevre illeri de kapsayan 15 ile uzanacak eğitim etkinlikleri yolculuğunun dördüncü durağı Trabzon’du…  

Trabzon İl Temsilciliğinin organize ettiği  ve ildeki ÖZ-DE-BİR üyesi dershanelerin katılım ve desteğiyle gerçekleşen Etkinliklerde, Trabzonlu öğrenciler, bu öğrencilerimizin velileri Trabzon’da görev yapan rehber öğretmenlerimiz Prof. Dr. Yıldız Kuzgun’la ve Doç. Dr. Hasan Yılmaz'la üç ayrı oturumda buluştular.                                                                                       

ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri, Etkinlikler nedeniyle Trabzon’daydı...

20 Nisan 2008 Pazar günü Zorlu Grand Otel’de yapılan ilk gün etkinliklerinde Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan YILMAZ, salonu dolduran öğrencilere; “Hayatta Başarılı Olmak ve Sınav Kazanmanın İpuçları” hakkında konuştu. Öğleden sonraki oturuma katılan velilerin büyük ilgi, dikkat ve beğeniyle izlediği Sayın YILMAZ onlarla da  “Çocuklarımıza Verebileceğimiz Psikolojik Destek” üzerine konuştu ve soruları yanıtladı.

ÖZ-DE-BİR İl temsilcisi Mehmet KUVVET’in sunuşu, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KÖPRÜLÜ’nün açılış konuşması ve protokol konuşmalarıyla başlayan oturumlar ilgiyle izlendi.

ÖZ-DE-BİR önceki Yönetim Kurulu 2. Başkanı Kenan bIYIK’ın Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda ev sahibi olarak sunduğu, Trabzon Belediye Başkanı M. Volkan CANALİOĞLU'nun katılıp konuşma yaptığı ikinci gün etkinlikleri sabah oturumuna İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, Dershane kurucuları, Trabzon’da görevli rehber öğretmenler ile Trabzon ve çevre illerdeki ÖZ-DE-BİR üyesi dershanelerin rehber öğretmenleri katıldı…  Bu oturumda önce Doç. Dr. YILMAZ “İletişim ve İnsan” “Öğretmenlik Mesleğinde Etik” konularını içeren bir konuşma yaptı. Ardından oturumun ana konusu olan “Rehberlik Çalışmaları ve Grup Rehberliği” konusuyla Prof. KUZGUN katılımcılarla seslendi ve son bölümde Rehber öğretmenlerin yönelttikleri soruları yanıtladı. Etkinliğe katılan rehber öğretmenlere ÖZ-DE-BİR’in düzenlediği Katılım Belgeleri verildi.

2. gün öğleden sonraki oturumda ildeki ve çevre illerden gelen üye dershanelerin kurucu, yönetici ve mali müşavirlerine ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nazmi ArIkan “Özel Dershanelerde Yönetim, Denetim, Mali Konu ve Sorunlar” içerikli konuşmasını sundu ve katılımcıların sorularını yanıtladı.    

Gaziantep, İzmir ve Samsun’da olduğu gibi ÖZ-DE-BİR Yayınları'nın sergilenip indirimli sunulduğu Trabzon Etkinliklerinde de katılımcılara "SÖYLEV CD'si" armağan edildi.
 
Diğer Resimleri Görmek İçin Tıklayınız>>>