Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
2009 Deneme Sınavları
6.10.2010 2009 YILI ÖZ|DE|BİR YAYINLARI DENEME SINAVLARI     
SBS 6,7,8 DENEME I - II ve III - ÖSS DENEME I - II ve III
Yanıt Anahtarları, Sorular ve Çözümleri >>>
Öğrenci Sonuçları>>>
Kurumların toplu sonuç bilgileri Sınav Otomasyon Programında yayımlanır.
 
Özel dershaneleri bir çatı altında toplayan  ÖZ-DE-BİR, sınav denemeleri uygulamalarıyla da kamuoyunun takdirini kazanmış ve marka haline gelmiştir.

ÖZ-DE-BİR Yayınları Türkiye Geneli Deneme Sınavları, Özel Dershaneler Birliği Derneği İktisadi işletmesi yayın hizmetlerini yürüten ÖZ-DE-BİR Yayınları tarafından hazırlanan sınavlardır.
 
ÖZ-DE-BİR Yayınları bünyesinde oluşturulan altyapısı yeni teknolojilerle desteklenmiş  yeni "Sınav Uygulama ve Değerlendirme Merkezi"   2009 Öğretim Yılında İlköğretim 6, 7 ve 8 (SBS 6, SBS 7, SBS 8) ve Ortaöğretim son sınıf (ÖSS) düzeyinde ülke genelinde üçer sınav denemesi uygulayacaktır.
 
ÖZ-DE-BİR Yayınları Deneme Sınavları, öğrencilerimizin sınav sistemini tanımaları, düzeylerini belirleyebilmeleri ve eksiklerini giderebilmelerine fırsat vermek amacıyla ülke genelinde uygulanmaktadır. Bu sınavlarda değişmeyen ilkemiz, gerçeğine benzemek, içerik, uygulama ve değerlendirmede OSYM ve MEB ölçütlerine erişmektir.
 
Deneme Sınavları, soru kitapçıklarının ve uygulama için gerekli materyalin hazırlanması, talep eden kurumlara gönderilmesi, eş zamanlı uygulanan testlerin değerlendirilmesi ve sonuçların duyurulması hizmetlerini içerir.
 
Bu sınavlar, talep eden kurumlarca,  kurumların bina ya da binalarında, kurum yetkilileri ve görevlendirecekleri gözetmenler eşliğinde, başvurularını kabul ettikleri öğrencilerine uygulanır.
 
Kurumlar, sınavları Sınav Takvimiyle eş zamanlı yapmaları, talep etmeleri ve yanıtlanmış optik cevap kâğıtlarını zamanında göndermeleri durumunda ÖZ-DE-BİR Yayınları’nın vereceği genel değerlendirme-sonuç açıklama hizmetinden yararlanırlar.
 
ÖZ-DE-BİR Yayınları Deneme Sınavlarını uygulamak isteyen kurumlar ÖZ-DE-BİR Yayınları Deneme Sınavları Otomasyon Programı üzerinden sınav sistemine kabul edilir ve bu sistem üzerinden soru kitapçıkları siparişinde bulunarak sınav uygulamasına katılabilirler.

Deneme Sınavları testlerinin içeriği, MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının kabul ettiği ve 2008–2009 Öğretim Yılında okutulan değerlendirme kapsamındaki derslerin Öğretim Programları esas alınarak oluşturulacaktır. I. ve II.  SBS Denemeleri ile I. ÖSS Denemesi, uygulandığı zamana kadar Milli Eğitim Müfredatı (Öğretim Programları)na göre işlenen konularla sınırlıdır, II. ve III. ÖSS ile III. SBS Denemeleri müfredatın tamamını kapsayacaktır.
Sınava katılmak isteyen öğrencilerimiz, başvurularını Deneme Sınavlarımızı uygulayan dershanelerimizden yapmaları  gerekmektedir.Üye dershanelerimiz iletişim bilgilerine buradan erişebilirsiniz>>>
 
Sınav Katılım Ücretleri

    a)    2009 yılında uygulanacak ÖZ-DE-BİR Yayınları Türkiye Geneli Sınav Denemeleri Ücreti: Bir soru kitapçığı + cevap kâğıdı+değerlendirme=KDV dahil 2,00 TL.’dir.

    b)    Sınav ücretleri başvuruların sona erdiği ilk çalışma gününde toplu olarak Özel Dershaneler Birliği Derneği iktisadi işletmesinin aşağıdaki ilgili hesaplarına havale edilecektir.

SBS Hesapları

•100230 Nu’lı PTT Posta Çeki hesabı
•İş Bankası Ankara Maltepe Şubesi 4212/891024 Nu’lı hesap


ÖSS Hesapları


•100240 Nu’lı PTT Posta Çeki hesabı
•İş Bankası Ankara Maltepe Şubesi 4212/602549 Nu’lı hesap
Ayrıntılı bilgiyi "2009 YILI DENEME SINAVLARI YÖNERGESİ"nden ve Derneğimizden edinebilirsiniz.
 
Kurumumuza duyduğunuz güven ve gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu

2008 - 2009 Öğretim Yılı  

ÖZ-DE-BİR Yayınları Türkiye Geneli Sınav Denemeleri Uygulama Takvimi

6. SINIF SBS 1. DENEMESİ (SBS6-D/I)

7. SINIF SBS 1. DENEMESİ (SBS7-D/I)

8. SINIF SBS 1. DENEMESİ (SBS8-D/I)
   
18 OCAK 2009

ÖSS 1. DENEMESİ (ÖSS-D/I)

25 OCAK 2009

6. SINIF SBS 2. DENEMESİ (SBS6-D/II)

7. SINIF SBS 2. DENEMESİ (SBS7-D/II)

8. SINIF SBS 2. DENEMESİ (SBS8-D/II)

8 MART 2009

ÖSS 2. DENEMESİ (ÖSS-D/II)

15 MART 2009

6. SINIF SBS 3. DENEMESİ (SBS6-D/III)

7. SINIF SBS 3. DENEMESİ (SBS7-D/III)

8. SINIF SBS 3. DENEMESİ (SBS8-D/III)

3 MAYIS 2009

ÖSS 3. DENEMESİ (ÖSS-D/III)

10 MAYIS 2009
          
Sınav Uygulayacak Kurumlar için ÖZ-DE-BİR Yayınları Deneme Sınavları Otomasyon Programı>>>

"ÖZ-DE-BİR YAYINLARI 2009 YILI DENEME SINAVLARI YÖNERGESİ"
2009 ÖSS TEST KAPSAMLARI ve 2008 ÖSS KARŞILAŞTIRMALI SORU SAYILARI>>>