Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
2015 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınav Sonuçları Açıklandı.
28.7.2015 2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınav sonuçları açıklandı.  Ancak ÖSYM "yanlışta" rekor kırdı. 12 soru iptal edildi, 3 sorunun da yanıtının "yanlış" verildiği ortaya çıktı. Adaylar sonuçları, www.osym.gov.tr  adresinden öğrenebiliyor.


12 SORU İPTAL EDİLDİ


ÖSYM'den yapılan açıklamada 12 sorunun iptal edildiği, 3 sorunun da yanıtlarının da değiştirildiği ortaya çıktı. Açıklamaya göre iptal edilen ve yanıtları yanlış verildiği ortaya çıkan sorular şöyle:


"2015-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavının Eğitim Bilimleri Testinin Temel Soru Kitapçığı'ndaki 52.sorunun iptal edilmesine, Muhasebe Testinin Temel Soru Kitapçığı'ndaki 5.sorunun “C” olarak girilmiş cevabının “D” olarak değiştirilmesine; 2015-ÖABT Sınavı'nda; Coğrafya Öğretmenliği Testi'ndeki 7. ve 18. soruların, Almanca Öğretmenliği Testi'ndeki 9. ve 35. soruların, Fizik Öğretmenliği Testi'ndeki 13. sorunun, İngilizce Öğretmenliği Testi'ndeki 6. sorunun, Kimya Öğretmenliği Testi'ndeki 42. sorunun, Rehber Öğretmenliği Testindeki 21. ve 29. soruların, Tarih Öğretmenliği Testindeki 21. sorunun, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Testindeki 48. sorunun iptal edilmesine ve Coğrafya Öğretmenliği Testi'ndeki 24. sorunun “D” olarak girilmiş olan cevabının “E” olarak, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Testi'nde “A” olarak girilmiş olan 1. sorunun cevabının “B” olarak değiştirilmesine karar verilmiştir."


Sınav Sonuçları >>>
ÖSYM Başkanlığının Açıklaması.. >>>