Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
BASIN AÇIKLAMASI: DARBE GİRİŞİMİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ!
18.7.2016 ÖZDEBİR’DEN BASIN AÇIKLAMASI
Ankara:18 Temmuz 2016

DARBE GİRİŞİMİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ!

15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı.

Başta Atatürk’ün önderliğinde kurulan, Kurtuluş Savaşını yöneten ve Cumhuriyetimizin kuruluşunu gerçekleştiren TBMM olmak üzere, kamu kurumlarının bombalanmasına, masum insanların ölmesi ya da yaralanmasına, ordumuzun zaaf içinde gösterilmeye çalışılmasına, emniyet güçlerinin karşı karşıya getirilmesine, ülkemizin bazı illerinde gece boyunca şiddetin yaşanmasına, daha pek çok kötülüklere yol açan; halkın huzur ve güvenini ortadan kaldıran;  demokrasiye, insan haklarına aykırı bu girişim hiçbir biçimde kabul edilemez.

Demokrasi karşıtı her türlü girişime karşı durmak; Atatürk’ün kurduğu bağımsız, laik, demokratik Cumhuriyete sahip çıkmak hepimizin ilk görevidir.

Bu anlamda Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkıyor; demokrasiyle bağdaşmayan bu darbe girişimine ÖZDEBİR olarak şiddetle karşı olduğumuzu belirtiyoruz.

Yaşamını yitiren demokrasi şehitlerimize rahmet, ailelerine baş sağlığı; yararlılarımıza acil şifalar diliyoruz. Ülkemize geçmiş olsun, diyoruz.

Bu olayların sorumlularının bağımsız yargı önünde hesap vermelerini ve hak ettikleri cezalara çarptırılmalarını beklerken demokratik yaşamın zarar görmemesini, güçlenmesini, halkımızın da demokrasiye kararlılıkla, sağduyuyla sahip çıkmasını bekliyoruz.

Saygıyla kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Faruk KÖPRÜLÜ
ÖZDEBİR Yönetim Kurulu Başkanı