Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
Cumhuriyetimizin 86. Yılı Kutlu Olsun!...
28.10.2009 BAŞKAN KÖPRÜLÜ’NÜN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI…

Cumhuriyet, bağımsızlığından ödün vermeyen, dayatmalara boyun eğmeyen ulusumuzun gerçekleştirdiği; yalnız ulusumuz için değil, dünyaya örnek, bütün insanlık için önemli bir dönüm ve çıkış noktası olmuş bir aydınlanma hareketidir.

Cumhuriyet, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, sevgili yurdumuza, ulusal onurumuza ve egemenliğimize gazilik ve şehitliklere yükselen fedakârlıklarla sahip çıkarak kurduğumuz ve ödün vermeden koruyup yaşatacağımız en değerli varlığımızdır.

En değerli varlığımız Cumhuriyetimizin öncüsü, mimarı, uygulayıcısı olan Mustafa Kemal Atatürk’e Cumhuriyetimizi kuranlara, onu yüceltenlere minnet ve şükran duyuyoruz.

Özel dershanelerimizin öncü kurumu ÖZ-DE-BİR, bütün çalışmalarında Büyük Önder Atatürk’ün birleştirici, kaynaştırıcı, bütünleştirici, çağdaşlaştırıcı, yol gösterici ilkeleri ve devrimlerini rehber edinmiştir. ÖZ-DE-BİR, onun “Türkiye Cumhuriyeti her manası ile büyük Türk milletinin öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek, ebediyen yaşayacaktır.” sözünden çıkardığı görevle bu kutsal emaneti, bu güzel ülkenin yarınlarına taşıma ve yükseltmede üzerine düşeni yapmayı sürdürecektir.

Bu inanç, duygu ve düşüncelerle;

Cumhuriyetimizin 86. yıldönümünde başta Büyük Önder Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla anıyor,

Ülkemizin esenliği, demokratik, laik Cumhuriyetimizin sonsuza dek yaşaması için Atatürk’ün yaktığı aydınlanma ışığını söndürmeden taşıyan Atatürkçü bütün aydınlara, çalışmalarında başarılar diliyor,

Cumhuriyet Bayramımızı, kıvançla, gururla kutluyor; en iyi dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Faruk KÖPRÜLÜ

ÖZ-DE-BİR

Yönetim Kurulu Başkanı
29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı Kutlama Kartı