Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
DERSHANELERİMİZİ KAPATAN YASANIN BAZI MADDELERİN İPTALİ İÇİN CHP, AYM'YE BAŞVURDU!
18.4.2014 Ana Muhalefet Partisi CHP,  Anayasal haklarımızdan girişim özgürlüğünü ve eğitim hakkını açıkça ortadan kaldıran, dershaneleri kapatan ve MEB kadrolarını boşaltan 6528 Sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un bazı maddelerinin iptali için bu gün (18 Nisan 2014) Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.
Eğitim Sistemindeki gerekli düzenlemeler yapılmamasına ve dershanelere duyulan gereksinimin sürmesine karşın Özel Dershanelerin kapatılmalarına yol açan 6528 Sayılı Yasa; kamuoyunda, eğitim, siyaset, hukuk çevrelerinde çok tartışılmış ancak siyasal iktidarın tercihi doğrultusunda kabul edilerek 14 Mart 2014’te yürürlüğe girmişti.
Özel Dershane kurucuları, pek çok dershane çalışanı, veliler ve öğrenciler yasanın Anayasa Mahkemesine götürülmesini memnuniyetle karşılamış, Ana Muhalefet Partisi CHP’ye destek ve teşekkür mesajları göndermeye başlamışlardır.
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ne ve Grup Başkan Vekilliğine ayrı ayrı iletilen faks/telgraf mesajlarında aşağıdaki ifadelere yer verildi:

Anayasal haklarımızdan girişim özgürlüğünü ve eğitim hakkını açıkça ortadan kaldıran, dershaneleri kapatan ve MEB kadrolarını boşaltan 6528 Sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’u Anayasa Mahkemesine götürmenizi gönülden destekliyoruz.
Hukukun üstünlüğünün egemen kılınacağına ve eğitimimize önemli katkılar sağlayacağına inandığımız bu çabanız için dershanelerin gerekliliğine inanan bir dershane kurucusu / öğrenci velisi / dershane çalışanı olarak  sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Ad Soyad, Unvan

Dershanelerin kapatılmalarını uygun bulmayan, bu konuya ilgi duyan dershane kurucularımız, öğretmenlerimiz, veli ve öğrencilerimizin teşekkür mesajlarını gönderebilecekleri iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.
Saygılarımızla kamuoyunun bilgilerine sunarız.

CHP İletişim Bilgileri
Adres 1 : TBMM CHP Grup Başkan Vekilliği  ANKARA
Telefon  : 0312 422 52 67-68    Faks       :0312 420 52 82
Adres 2 : CHP Genel Merkezi  Anadolu Bulvarı No: 12 Söğütözü / ANKARA
Telefon  : 0312 207 40 00    Faks       :0312 207 40 39