Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
Eğitim Etkinliklerinin Bu Öğretim Yılındaki Son İli Antalya!..
28.4.2010 ÖZ-DE-BİR'in kuruluşunun 25. yılı çerçevesinde düzenlenen Işık Üniversitesinin de Destekleriyle sürdürülen 2010 Eğitim Etkinliklerinin bu öğretim yılındaki son durağı Antalya oldu…

ÖZ-DE-BİR 2010 Eğitim Etkinlikleri, Adana, Hatay, Sakarya, Konya, Eskişehir ve Denizli'den sonra 25-26 Nisan 2010'da Antalya'da yapıldı. Etkinlikler, öğrencilere, velilere, okul yöneticileri ve rehber öğretmenlere ve Antalya'daki ÖZ-DE-BİR üyelerine yönelik olarak dört ayrı oturumda gerçekleştirildi.

Etkinliklerin ilk gün oturumları Antalya Kültür Merkezi'nde yapıldı.

ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Üyelerinin, ÖZ-DE-BİR Koordinatörleri ve görevlilerinin, İl Temsilcisi İhsan DİLMEÇ'in, üye dershane kurucu ve temsilcilerinin de hazır bulunduğu sabah oturumu, ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Üyesi Sezai ÖZEL'in sunuşu, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması, ÖZ-DE-BİR Tanıtım Filminin izlenmesi, İl Temsilcisinin "Hoşgeldiniz." Konuşması ile başladı.

İl Temsilcisi DİLMEÇ'in konuşmasının ardından, Antalya Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Adnan V. ÖZEN ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet KARAKAŞ birer konuşma yaptılar. ÖZEN, Özel dershanelerin eğitim sektörünün önemli kollarından biri olduğunu, ortaöğretimde büyük bir boşluğu doldurduğunu söyleyerek ÖZ-DE-BİR'e düzenlemiş olduğu etkinlikten dolayı teşekkür ederken;  KARAKAŞ, dershanelerin mevcut sınav sisteminin tanıtılmasındaki önemine vurguladı, ÖZ-DE-BİR'in düzenlemiş olduğu etkinliği Milli Eğitim Müdürlüğü olarak desteklediklerini belirtti.

2. Başkan Nazmi ARIKAN'ın açılış konuşmasının ardından Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan YILMAZ sabah oturumunda velilerle, öğleden sonraki oturumda öğrencilerle buluştu.  YILMAZ, "Günümüzün Değişen Koşullarında Anne Baba Rollerimizin Yeniden Değerlendirilmesi: Hayata ve Sınavlara Hazırlanan Çocuklarımıza Verebileceğimiz Psikolojik Destek" başlıklı sunusuyla velilerimize; "Hayatta ve Sınavlarda Başarı ve Mutluluk: Kimler Kazanıyor, Kimler Kaybediyor?" başlıklı sunusuyla da öğrencilere seslendi ve büyük bir ilgiyle izlendi.

Eğitim Etkinliklerinin ikinci günü sabah oturumunda, ildeki okullarda ve özel dershanelerde görevli rehber öğretmenler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Konferans Salonunu doldurmuştu. ÖZ-DE-BİR İl Temsilciliği ve ÖZ-DE-BİR üyesi özel dershane kurucularının davetleriyle Antalya Milli Eğitim Şube Müdürü Muzaffer ŞAHİN etkinliğe konuk oldular. İl Temsilcisi DİLMEÇ'in yaptığı açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen ŞAHİN, yaptığı konuşmada illerindeki eğitim başarısını artırmaya yönelik olarak yapılan bu etkinlik için ÖZ-DE-BİR'e teşekkürlerini iletti.

ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nazmi ARIKAN'ın toplantının Açılış Konuşmasını yapmasının sonra Doç. Dr. Hasan YILMAZ'ın Eğitim Kurumlarının Aydınlık Yüzü Rehber Öğretmenler: Yaptıklarımız, Yapabileceklerimiz, Farkımız…" başlıklı konuşması katılımcılarca büyük bir ilgiyle izlendi.

Etkinliklerin sonunda Hasan YILMAZ kitaplarını imzaladı.
Antalya'daki Eğitim Etkinlikleri, üye dershanelerin kurucu ve yöneticilerine yönelik "Güncel Mevzuat, Mali-Yönetsel Sorunlar ve Öneriler" konulu çalışmayla tamamlandı. ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nazmi ARIKAN bu oturumun konuşmacısı olarak katılımcıları güncel konu ve sorunlarla ilgili olarak bilgilendirdi, sorularını yanıtladı.