Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
KKTC Milli Eğitim Bakanı Kemal DÜRÜST, ÖZDEBİR Heyetini Kabul Etti...
16.2.2016 Sayın Bakan kabulde yaptığı konuşmada; ÖZDEBİR ile daha önce de karşılıklı görüşmelerde bulunduklarını, geçmişte iki ziyaret gerçekleştirdiklerini,  ÖZDEBİR ile yeniden biraraya gelmekten ve ÖZDEBİR'in üniversitelerimizle işbirliği içinde olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek "Sizlerin varlığınız ve ziyaretleriniz bizlere güç katıyor, Anavatan olmaksızın muvaffakiyet şansımız yok, Anavatan bizler için büyük bir potansiyeldir ve bizim köklerimiz Anadoludur." dedi. KKTC'de 84.500 yükseköğrenim öğrencisi olduğuna, bunun KKTC nüfusuyla kıyaslandığındaki öneminine değinen Bakan, "Üniversitelerimiz son yıllarda büyük gelişme kaydettiler ve çok daha iyi durumdalar. Anavatanımızın çocuklarını burada görmekten ve sayılarının her geçen yıl artmasından çok memnunuz, bu sayının daha da artmasını bekliyoruz. Türk yetkililerine teşekkür ediyoruz."  dedi.

ÖZDEBİR Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KÖPRÜLÜ de; "Konukseverliğinize, Kurumumuza ve heyetimize gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ediyoruz. Sizleri ziyaret, işbirliklerimizin devamı ve gelişmesi bizleri de çok memnun ediyor. Bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğimiz Üniversite ve Meslek Tanıtım Günümüzde KKTC Üniversitelerimizi konuk etmekten mutlu olacağız." dedi.

Başkan KÖPRÜLÜ, ÖZDEBİR  heyetini kabul etmelerine teşekkür ederek, ziyaretin anısına KKTC Milli Eğitim Bakanı Kemal DÜRÜST'e bir plaket sundu.


Görüşmeden Fotoğraflar >>>