Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
LYS Denemesi Sonuçları Yayında!
26.11.2010 LYS Denemesi puan hesaplamada
OZDEBIR YGS Denemesinde alınan netler  o yoksa
LYS Denemesinden elde edilen netlerin katkısı esas alınmıştır.

LYS PUANINIZI LYS PUAN HESAPLAMA ARACINDAN YARARLANARAK HESAPLAYABİLİRSİNİZ!...>>> Deneme Sınavlarımızın soruları, yanıt anahtarları, çözümleri ve sonuçlarına, http://www.ozdebir.org.tr /  veya
 http://www.ozdebirsinavlar.com/dosyalar/
adreslerinden erişebilirsiniz!
Sınav Uygulayan Kurumlar
sonuçlara "Otamasyon Programı"ndan erişebilirler.

ÖZ-DE-BİR YAYINLARI TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVLARI, öğrencilerimizin sınav sistemini tanımaları, düzeylerini belirleyebilmeleri ve eksiklerini görüp giderebilmelerine fırsat vermek amacıyla Derneğimizin kurulduğu yıldan bu yana ülke genelinde uygulanmaktadır.  

Özel Dershaneleri bir çatı altında toplamayı amaçlayan ÖZ-DE-BİR, yeni teknolojilerle donatılmış "Sınav Uygulama ve Değerlendirme Merkezi"nde ÖSYM ve MEB ölçütlerinde gerçekleştirdiği sınav denemeleri ile kamuoyunun takdirini kazanarak bir marka haline gelmiştir.   
2011 Öğretim Yılında da;
· İlköğretim 7. ve 8 için üçer Seviye Belirleme Sınavı (SBS 7, SBS 8) denemesi,
· Ortaöğretim son sınıf ve mezun öğrencileri için iki Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) denemesi
· YGS’den barajı geçebilecek puan alan adaylara da bir Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS 1,2,3,4) denemesi uygulanacaktır.

Deneme Sınavları, soru kitapçıklarının ve uygulama için gerekli materyalin hazırlanması, talep eden kurumlara gönderilmesi, eş zamanlı uygulanan testlerin değerlendirilmesi ve sonuçların duyurulması hizmetlerini içerir.

Bu sınavlar, talep eden kurumlarca, kurumların bina ya da binalarında, kurum yetkilileri ve görevlendirecekleri gözetmenler eşliğinde, başvurularını kabul ettikleri öğrencilerine uygulanır.

Kurumlar, sınavları Sınav Takvimiyle eş zamanlı yapmaları, talep etmeleri ve yanıtlanmış optik cevap kâğıtlarını zamanında göndermeleri durumunda ÖZ-DE-BİR Yayınları’nın vereceği genel değerlendirme-sonuç açıklama hizmetinden yararlanırlar.

ÖZ-DE-BİR Yayınları Deneme Sınavlarını uygulamak isteyen kurumlar ÖZ-DE-BİR Yayınları Deneme Sınavları Otomasyon Programı üzerinden sınav sistemine kabul edilir ve bu sistem üzerinden soru kitapçıkları siparişinde bulunarak sınav uygulamasına katılabilirler.

***

Sınav Katılım Ücretleri
 
a) SBS, YGS ve LYS denemelerinin oturum başı katılım ücreti (Bir oturumda kullanılacak soru kitapçığı/kitapçıkları + cevap kâğıdı+değerlendirme) 3.00-TL. dir. Bu ücretin 2.00-TL’si ÖZ-DE-BİR Yayınları Deneme Sınav ücreti olarak ödenecek, 1.00-TL.si de sınav uygulayan kuruma sınav giderleri olarak bırakılacaktır.
b) Sınav katılım ücretleri başvuru tarihinin bitimine kadar kurum tarafından toplu olarak ÖZ-DE-BİR İktisadi İşletmesinin aşağıdaki ilgili hesaplarına havale edilecektir. Havale işleminde mutlaka kurum adı, kurum kodu ve sınav adı belirtilmelidir.

Sınav Hesapları

100230 No’lu PTT Posta Çeki Hesabı*
İş Bankası Ankara Maltepe Şubesi 4212-614410 No’lu hesap
(*) PTT Posta Çeki ile ücret gönderilerinde sadece "1.00" TL. havale ücreti alınmaktadır.

***
Sınava katılmak isteyen öğrencilerimiz, başvurularını Deneme Sınavlarımızı uygulayan dershanelerimizden yapmaları gerekmektedir.
SBS I ve II. Deneme sınavları müfredata göre uygulandığı tarihe kadar işlenen konularla sınırlı olacaktır. SBS I, birinci dönem sonu; SBS II, 2010 Şubat ayı sonuna kadar işlenen konuları; SBS III, tüm ko­nuları kapsayacaktır.
YGS ve LYS Denemeleri konu sınırlı olmayıp kendi alanındaki tüm öğretim içeriğini kapsayacaktır.
23 Ocak’ta uygulanacak YGS denemesinde alınan puanlar taban puan olarak kullanılacaktır.
***

Sınavın Yanıt anahtarları, soruları ve çözümleri sınavın ertesi günü,
Sonuçları uygulamayı izleyen 10. günde www.ozdebir.org.tr web adresinden yayınlanır.
Sınav sonuçlarına;
Öğrenciler, "T.C. Kimlik veya Aday Numaraları" ile
Kurumlar "Kurum Kodu ve Şifresi" ile ulaşabileceklerdir.
Sınavların soruları, yanıt anahtarları, çözümleri ve sonuçlarına erişim,  http://www.ozdebir.org.tr / veya http://www.ozdebirsinavlar.com/dosyalar / adreslerini ziyaret ederek sağlanacaktır.
Ayrıca basılı "Öğrenci Sonuç Belgeleri" ile "Kurum Listeleri" de sonuçların İnternet üzerinden açıklanmasıyla eş zamanlı olarak kurumlara gönderilecektir.
Ayrıntılı bilgiyi "2011 YILI DENEME SINAVLARI YÖNERGESİ"nden ve Derneğimizden edinebilirsiniz.
Kurumumuza duyduğunuz güven ve gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu