Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
MİLLİ EĞİTİM BAKANI SAYIN AVCI’YI ZİYARET!...
26.3.2013

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Sayın Nabi AVCI, Yönetim Kurulu Başkanımız Faruk KÖPRÜLÜ’nün de yer aldığı TOBB Türkiye Eğitim Meclisini temsil eden Heyeti makamında kabul etti. 26 Mart 2013 Salı günü saat 16.00’da gerçekleşen ziyarette Heyet, Sayın Bakanı yeni görevi nedeniyle kutladı; TOBB Türkiye Eğitim Meclisinin özel öğretim sektörünün sorunlarıyla ilgili acil çözüm önerilerini ve çalışmalarını özetleyen bir dosya sundu. ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkanı ve Eğitim Meclisi Üyesi Faruk KÖPRÜLÜ, bu ziyarette Sayın Bakana Dershanelerin beklentilerini dile getirdi.
Sayın Bakana sunulan bilgi notunda:
Dershanelerde verilen eğitim öğretimin, herkesin ek öğretim hakkını serbestçe karşılayabileceği bireysel özgürlükler kapsamında düşünülmesi ve tüm eğitim faaliyetlerinin ülkenin geleceğine yatırım olarak değerlendirilmesi gerektiği vurgulandı.
Başarılı çalışmalarıyla toplumda saygın bir yer edinen Dershanelerin eğitime erişimde engelleri olan yörelere ve öğrencilere fırsat eşitliği sağladığı belirtildi; dershanelerle ilgili kısıtlayıcı düzenlemeler yapılmaması, bu kurumlardan alınacak belgelerin kişilerin eğitim hayatlarında kullanılması istendi…