Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
ÖSYM Başkanı Yarımağan ÖZ-DE-BİR Üyelerine Yeni Sınav Sistemini Tanıttı...
3.3.2009 ÖZ-DE-BİR’in Ankara’da düzenlediği toplantıda ÖZ-DE-BİR üyesi özel dershane kurucu ve kurucu temsilcileri ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal YarImağan’la bir araya geldi.

2010 yılında uygulanacak yükseköğrenime geçişle ilgili yeni sistem, YarImağan’ın “Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemindeki Gelişmeler” başlıklı sunusuyla katılımcılara tanıtıldı.

Basın temsilcilerinin de ilgiyle izlediği ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ve farklı illerden gelen üye dershane temsilcilerinin geniş bir katılımıyla Ankara Etap Altınel Otelinde 2 Mart 2009 da gerçekleştirilen etkinlik, Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Köprülü’nün açış konuşmasıyla başladı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal YarImağan sunumunda önce yükseköğretime geçişte ÖSYM’nin bugüne kadar uyguladığı sınav sistemlerini, değişiklikleri gerekli kılan yetersizlikleri, sorunları ve yapılan değişiklikleri hatırlattı. YarImağan konuşmasının ikinci bölümünde 2010’da uygulanacak Yükseköğretime Geçiş Sisteminin genel yapısı, amaçları, öngörüleri, uygulanacak testler, sınavlar, uygulama takvimi, puan türleri hakkındaki alınmış kararlara ve kararlaştırılması olası görüşlere yer verdi.

Sunum sonunda katılımcılar, görüşlerini iletme ve sorular yöneltme fırsatı buldular. Görüşleri alan ve soruları yanıtlayan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal YarImağan'a Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KÖPRÜLÜ teşekkür ederek günün anısına bir plaket sundu.
 
ÖSYM BAŞKANI YARIMAĞAN'IN SUNU İÇERİĞİNE BURADAN ERİŞEBİLİRSİNİZ!...