Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
ÖZ-DE-BİR 17. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR 18 Kasım 2013 - Başkent Öğretmenevi
12.11.2013 ÖZ-DE-BİR
ÖZEL DERSHANELER BİRLİĞİ DERNEĞİ
17. OLAĞAN GENEL KURULU

18 Kasım 2013 Pazartesi  09.30

BaşkentÖğretmenevi
Konya Yolu Çiftlik Kavşağı Teknikokullar/ANKARA
18 Kasım 2013 günü Ankara Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirilecek olan ÖZ-DE-BİR 17. Olağan Genel Kurulu hazırlıkları tamamlandı.


Eğitim alanının, özel olarak da dershane sektörünün içinden geçtiği tartışmalı ve kaygı verici bu süreçte ÖZ-DE-BİR 17. Olağan Genel Kurulu, tartışmalara eğitimciler cephesinden yeni bir bakış açısı sunmak
ve yeni çalışma dönemine daha güçlü girmek hedefiyle toplanıyor. 


Geçtiğimiz (16.) çalışma döneminde eğitimle ilgili kişi, kurum ve kuruluşlarla işbirliğini geliştirmek, eğitim alanındaki etkinliklerde yer almak, kurumlar arası iletişimi güçlendirerek etkili bir sivil toplum örgütü olmak misyonunu koruma ve pekiştirmeye özen gösteren ÖZ-DE-BİR çalışmalarında yeni teknolojilerden azami ölçüde yararlanmayı benimseyerek kendini aşmaya çalıştı.


Derneğimiz, 2007 yılında yayın hayatına başlayan ÖZ-DE-BİR Yayınları ile piyasanın olumsuz şartlarına
rağmen niteliği arttırarak bu alandaki gereksinimleri ve talepleri karşılamaya, kuruluş yıllarımızdan beri sürdürdüğümüz ve bir marka haline gelen Türkiye Geneli Deneme Sınavlarını uygulamaya devam ediyor.
Özel dershanelerimizi de etkileyen eğitim öğretimdeki yeni uygulamaları, sistemdeki değişiklikleri izlemeye; değişen koşullara uyum sağlamaya ve bunu kurumlarımıza yansıtmaya çalıştık.
Eğitimimizin, özel olarak da dershanelerin sorunlarına dönük kurumsal olarak sürdürdüğümüz çalışmaların yanında diğer özel öğretim kurumları dernekleriyle  işbirliği yaparak hareket ettik. Gerek özel öğretim kurumları derneklerinin birlikteliğinde gerekse Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Türkiye Eğitim Meclisi bünyesinde sorunlarımıza yönelik iş birliklerimizi ve çabalarımızı hep sürdürdük.


Dershanelerin eğitim sisteminin ‘günah keçisi’ ilan edildiği, eğitim sistemimizin temel sorunlarını çözmeye dönük çaba yerine bu alana başından beri destek veren dershanelerin sorun olarak görüldüğü şu günlerde her zamankinden daha güçlü bir örgütlenmeye ihtiyaç olduğu çok açık görülmektedir.


ÖZ-DE-BİR 17. Olağan Genel Kurulu bünyesinde yapacağı tüzük değişikliği ile hem ilgili önerilerinin yasal gerekliliklerini yerine getirme hem de örgütlenme alanını genişletme ihtiyacına yönelik önemli bir adım atacaktır.


Genel Kurulumuzun ülkemiz eğitimi, özel öğretimözel dershane sektörü ve ÖZ-DE-BİR topluluğu için başarılı geçmesi ümidiyle; yeni çalışma döneminde daha örgütlü bir güç ile Türkiye eğitim sistemine daha
da çok katkı vermeyi hedef olarak belirliyoruzGÜNDEM

Açılış ve Yoklama Saygı duruşu ve İstiklal Marşı 
Başkanlık Divanı Seçimi
Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KÖPRÜLÜ’nün Açış Konuşması
Tüzük Değişikliği Komisyonu Seçimi
Konuklarımızın Konuşmaları
Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Denetleme Kurulu Raporunun Okunması
Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Denetleme Kurulu Raporunun Görüşülmesi
Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulunun İbrası
Tahmini Bütçenin Okunması, Görüşülmesi, Oylanması
Tüzük Değişikliğinin Görüşülmesi,Oylanması
Dilek ve Öneriler
Yönetim Kurulu Seçimi
Denetleme Kurulu Seçimi
Kapanış