Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
ÖZ-DE-BİR 2008-2009 Eğitim Etkinlikleri'nde Üçüncü Durak Samsun...
1.1.2010 Diğer Resimleri Görmek İçin Tıklayınız>>>
 
ÖZ-DE-BİR 2008–2009 Eğitim Etkinlikleri'nin üçüncü durağı Samsun'du ve buradaki Etkinlikler, 13–14 Nisan 2008'de gerçekleştirildi. Etkinliklerin bundan sonraki durağı Trabzon…
 
Samsun İl Temsilciliğimizin ÖZ-DE-BİR üyesi özel dershanelerimizin destek ve katılımıyla organizasyonunu yaptığı Samsun Eğitim Etkinlikleri de öğrenci veli ve ildeki rehber öğretmenlerin gösterdikleri ilgi ve katılımla amacına ulaşarak tamamlandı.
 
ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nazmi ArIkan ile ÖZ-DE-BİR Koordinatörlerinin hazır bulunduğu etkinliklerin ilk günü yine veli ve öğrenciler içindi. Fuar içinde büyük bir salonda (Neco 1) yapılan ilk gün etkinliklerinin konuşmacısı Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan YILMAZ, sabah oturumunda velilere, öğleden sonraki oturumda da öğrencilere seslendi. Öğrencilere sınavlara hazırlanma ve başarmanın ipuçlarını veren Yılmaz'ın "Sınavlara Hazırlanan Çocuklarımıza Verebileceğimiz Psikolojik Destek" konulu konuşması velilerce dikkatle, ilgiyle, beğeniyle izlendi.
 
19 Mayıs Lisesi Konferans Salonunda yapılan ikinci gün etkinliklerinin sabah oturumunda Samsun'da görev yapan Rehber Öğretmenlerin yanı sıra Çorum, Amasya, Ordu illerindeki ÖZ-DE-BİR üyesi dershanelerin Rehber Öğretmenleri, Hocaları, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yıldız KUZGUN'la buluştular. Konuşmasını "Rehberlik Çalışmaları ve Grup Rehberliği" konusunda yoğunlaştıran Sayın Kuzgun'un konuşması rehber öğretmenlerin yönelttikleri sorularla ve etkin bir katılımla sürdü.
 
Öğleden sonraki çalışma ÖZ-DE-BİR İl Temsilcisi Şener SEÇKİN'in kurucusu olduğu SEÇKİN Dershanesi Toplantı Salonunda yapıldı. ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nazmi Arıkan'ın "Özel Dershanelerde Yönetim, Denetim, Mali Konu ve Sorunlar" içerikli konuşmasını sunduğu etkinliğe Çorum, Amasya, Ordu ve Samsun'daki üye dershane kurucu, yönetici ve mali müşavirleri katıldılar.