Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
ÖZ-DE-BİR 2008-2009 Eğitim Etkinlikleri'nin İlki Gaziantep'te Yapıldı...
1.1.2010 ÖZ-DE-BİR yönetiminin 2008–2009 Çalışma Döneminde uygulama kararı aldığı bir dizi eğitim etkinliğinin ilki Gaziantep'te gerçekleştirildi. Etkinlikler; 23–24 Mart 2008:İzmir, 13–14 Nisan 2008:Samsun, 20–21 Nisan 2008:Trabzon Etkinlikleriyle sürdürülecek…

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman ŞİŞMAN ve Milli Eğitim temsilcilerinin, ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KÖPRÜLÜ ve Yönetim Kurulu üyeleri ve Koordinatörlerin hazır bulunduğu, il organizasyonunu ÖZ-DE-BİR İl Temsilciliğinin yaptığı, Üye dershanelerin kurucularının, yönetici ve öğretmenlerinin destek, katkı ve katılımlarıyla 16-17 Mart 2008'de gerçekleşen etkinliklere öğrenciler, veliler, rehber öğretmenler büyük ilgi gösterdiler.

İl Milli Eğitim Müdürünün gerek düzenlenme sürecindeki ilgisi ve kolaylaştırıcı tutumuyla gerekse etkinliklere katılarak düşüncelerini katılımcılarla paylaşmasıyla etkinliklere destek vermesi memnuniyet yarattı.

Etkinliklerin Tuğcan Otel'deki ilk gününde Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan YILMAZ sabah oturumunda öğrencilerle öğleden sonraki oturumda da velilerle buluştu.  Salonda oturacak yer kalmaması nedeniyle bir kısım katılımcının ayakta izlediği konferanslarda YILMAZ, "Hayatta ve Sınavlarda Başarı" konusuyla öğrencilere; "Sınavlara Hazırlanan Çocuklarımıza Verebileceğimiz Psikolojik Destek" konusuyla da velilerimize seslendi ve katılımcılardan yoğun ilgisiyle karşılaştı.

İkinci gün sabah Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Salonu'nda iki oturumda sürdürülen seminer rehber öğretmenlerimize yönelikti. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanının çok değerli isimlerinden Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yıldız KUZGUN Gaziantep'te görev yapan rehber öğretmenlere verdiği seminerde alanın sorunları üzerinde durdu ve gelen soruları yanıtladı. Sayın KUZGUN bir grup rehber öğretmenin talebi üzerine öğleden sonra da bu grupla program dışı bir çalışma yürüttü. ÖZ-DE-BİR'in seminer katılımcılarına katılım belgesi düzenleyeceği bildirildi.
 
Gaziantep'teki son etkinlik üye dershane kurucuları, yönetici ve mali müşavirlerine yönelikti. Grand Otel'deki toplantıda ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu II. Başkanı Nazmi ARIKAN yaptığı sunumda yönetim, denetim ve mali konulara değindi. Katılımcıların sorularını yanıtladı.
 
ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Mart ayı olağan toplantısını da yaparak gündemindeki konuları görüştü.

Diğer Resimleri Görmek İçin Tıklayınız>>>