Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
ÖZ-DE-BİR 25. Yıl, 2010 Eğitim Etkinlikleri!
3.3.2010 ÖZ-DE-BİR 25. YIL,  2010 EĞİTİM ETKİNLİKLERİ!..

ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu, ÖZ-DE-BİR'in kuruluşunun 25. yılı çerçevesinde uygulama kararı aldığı bir dizi eğitim etkinliğinin ilki  Adana'da, ikincisi ise Hatay'da gerçekleştirildi. Etkinlikler; Sakarya, Konya, Eskişehir, Denizli, Antalya… İlleriyle devam edecek.

ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KÖPRÜLÜ, Yönetim Kurulu üyeleri ve Koordinatörlerin hazır bulunduğu, il organizasyonunu ÖZ-DE-BİR İl Temsilciliğinin yaptığı, Üye dershanelerin kurucularının, yönetici ve öğretmenlerinin destek, katkı ve katılımlarıyla 27 Şubat 2010'da Adana'da, 28 Şubat- 1 Mart 2010'da Hatay'da gerçekleşen etkinliklere öğrenciler, veliler, rehber öğretmenler büyük ilgi gösterdiler.

27 Şubat 2010'da Adana Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nda (ASMMM) gerçekleşen ilk etkinlik, ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Üyesi Sezai ÖZEL'in sunuşu, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması, ÖZ-DE-BİR Tanıtım Filminin izlenmesi, ÖZ-DE-BİR İl temsilcisi Ali AKARSU'nun "Hoşgeldiniz." konuşması ve ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KÖPRÜLÜ'nün açılış konuşması ile başladı. KÖPRÜLÜ, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında, Atatürk'ün "Yalnız bir tek şeye ihtiyacımız var: Çalışkan olmak! Servet ve onun doğal sonucu olan rahat yaşamak ve mutluluk, yalnız ve ancak çalışanların hakkıdır." sözünü hatırlatarak "Sınavlarda ve yaşamda başarının ön koşulu da çalışmaktır ki çalışmak başarıyı, başarı da daha çok çalışma isteğini doğurur." diyerek öğrencilerin çalışma ve başarma isteklerinin hep artması ve çabalarının karşılık bulması dileklerinde bulundu.

KÖPRÜLÜ, öğleden sonraki oturumda velilere seslenerek, "Ana babalar olarak bizim, zamanın değişen koşulları içinde hangi rolleri üslenmemiz gerekiyor? Sınavlara ve hayata hazırlanan çocuklarımızın daha başarılı ve mutlu olmaları için onlara nasıl destek olabiliriz? Bu ve benzer sorularınıza aradığınız yanıtları bulmanız için değerli eğitimcilerimizi sizlerle buluşturuyoruz." dedi.

Açılışın ardından Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan YILMAZ sabah oturumunda öğrencilerle öğleden sonraki oturumda da velilerle buluştu.  YILMAZ, "Hayatta ve Sınavlarda Başarı ve Mutluluk: Kimler Kazanıyor, Kimler Kaybediyor?" başlıklı sunusuyla öğrencilere; "Günümüzün Değişen Koşullarında Anne Baba Rollerimizin Yeniden Değerlendirilmesi: Hayata ve Sınavlara Hazırlanan Çocuklarımıza Verebileceğimiz Psikolojik Destek" başlıklı sunusuyla da velilerimize seslendi ve katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

2010 yılı eğitim etkinliklerinin Adana'dan sonraki ikinci ayağı 28 Şubat- 1 Mart 2010'da Hatay'dı. Tarihi bir mekân olan Meclis Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşen öğrencilere ve velilere yönelik etkinlik, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması, ÖZ-DE-BİR Tanıtım Filminin izlenmesiyle başladı. ÖZ-DE-BİR İl temsilcisi Hasan KÜKREK'in ve ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KÖPRÜLÜ'nün açılış konuşmaları ile sürdü. Açılışın ardından Doç. Dr. Hasan YILMAZ, sabah oturumunda öğrencilerle öğleden sonraki oturumda da velilerle buluştu. Konferanslar büyük ilgiyle izlendi.

Eğitim Etkinliklerinin ikinci günü, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nazmi ARIKAN'ın açış konuşmasıyla başladı. Doç. Dr. Hasan YILMAZ, Rehber Öğretmenlerle bir araya gelerek, "Eğitim Kurumlarının Aydınlık Yüzü Rehber Öğretmenler: Yaptıklarımız, Yapabileceklerimiz, Farkımız.." başlıklı bir sunum yaptı. Etkinliği izleyen öğretmenler için ÖZ-DE-BİR tarafından Katılım Belgesi düzenlendi.

Hatay'daki Eğitim Etkinlikleri, üye dershanelerin kurucu ve yöneticilerine yönelik "Güncel Mevzuat, Mali-Yönetsel Sorunlar ve Öneriler" konulu çalışmayla tamamlandı. ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nazmi ARIKAN bu oturumun konuşmacısı olarak katılımcıları güncel konu ve sorunlarla ilgili olarak bilgilendirdi, sorularını yanıtladı.
 
ADANA EĞİTİM ETKİNLİKLERİNDEN...

HATAY EĞİTİM ETKİNLİKLERİNDEN...