Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
ÖZ-DE-BİR 25. Yıl, 2010 Eğitim Etkinlikleri: Adana, Hatay, Sakarya'dan Sonra Konya...
29.3.2010 ÖZ-DE-BİR'in kuruluşunun 25. yılı çerçevesinde düzenlenen İstanbul Işık Üniversitesi'nin de Destekleriyle sürdürülen 2010 Eğitim Etkinlikleri Adana ve Hatay ve Sakarya'dan sonra 28 Mart 2010'da yapılan Konya Eğitim Etkinlikleriyle devam etti…

ÖZ-DE-BİR 2010 Eğitim Etkinlikleri yolculuğunda dördüncü durak Konya'ydı. Konya İl Temsilciliğinin organize ettiği ve ildeki ÖZ-DE-BİR üyesi dershanelerin katılımıyla gerçekleşen etkinlik 28 Mart 2010'da Alaaddin Keykubat Konferans salonunda yapıldı.

Vali Yardımcısı Yusuf ÖZDEMİR'in, Selçuklu Milli Eğitim Müdürü Mustafa KOCA'nın, Selçuklu Emniyet Müdürü Yüksel YILMAZ'ın, ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nazmi ARIKAN ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı EKEN'in, ÖZ-DE-BİR Koordinatörleri ve görevlilerinin, İl Temsilcisi Naci ATALAY'ın, üye dershane kurucu ve temsilcilerinin de hazır bulunduğu sabah oturumu, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması, ÖZ-DE-BİR Tanıtım Filminin izlenmesi, Naci ATALAY'ın “Hoşgeldiniz.” konuşması ve Nazmi ARIKAN'ın açılış konuşması ile başladı.

Açılışın ardından Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan YILMAZ sabah oturumunda velilerle öğleden sonraki oturumda da öğrencilerle buluştu.  YILMAZ, “Günümüzün Değişen Koşullarında Anne Baba Rollerimizin Yeniden Değerlendirilmesi: Hayata ve Sınavlara Hazırlanan Çocuklarımıza Verebileceğimiz Psikolojik Destek” başlıklı sunusuyla velilerimize; “Hayatta ve Sınavlarda Başarı ve Mutluluk: Kimler Kazanıyor, Kimler Kaybediyor?” başlıklı sunusuyla da öğrencilere seslendi. Gösterilen yoğun ilgiden dolayı öğrenci ve velilerin bir kısmının ayakta izlediği etkinlikte öğrenciler ve veliler memnuniyet duyarak ayrıldılar.

İl Temsilcisi Naci ATALAY, sabah oturumunda ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nazmi ARIKAN'a, öğle oturumunda da Doç. Dr. Hasan YILMAZ'a teşekkür plaketi sundu.

Konya'daki Eğitim Etkinliklerinin son oturumu üye dershanelerin kurucu ve yöneticilerine yönelik “Güncel Mevzuat, Mali-Yönetsel Sorunlar ve Öneriler” konulu çalışmayla tamamlandı. ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nazmi ARIKAN bu oturumun konuşmacısı olarak katılımcıları güncel konu ve sorunlarla ilgili olarak bilgilendirdi, sorularını yanıtladı.

ÖZ-DE-BİR'in Kuruluşunun 25.  yılında düzenlenen 2010 Eğitim Etkinlikleri 4-5 Nisan 2010'da Eskişehir'de İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin destekleriyle devam edecek.

ÖZ-DE-BİR 2010 Eğitim Etkinliklerinin daha sonraki illeri,  Denizli (18-19 Nisan) ve Antalya (24-25 Nisan)…