Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
ÖZ-DE-BİR 25. Yıl, 2010 Eğitim Etkinlikleri Denizli'de!
21.4.2010 ÖZ-DE-BİR'in kuruluşunun 25. yılı çerçevesinde düzenlenen Işık Üniversitesinin de destekleriyle sürdürülen 2010 Eğitim Etkinlikleri Denizli Etkinlikleriyle devam etti…

ÖZ-DE-BİR 2010 Eğitim Etkinlikleri Adana, Hatay, Sakarya Konya ve Eskişehir'den sonra 18-19 Nisan 2010'da Denizli'de yapıldı. Denizli'deki Etkinlikler öğrencilere, velilere ve rehber öğretmenlerle Denizli'deki ÖZ-DE-BİR üyesi kurucu ve yöneticilere yönelik olarak dört ayrı oturumda gerçekleştirildi.

Denizli'deki etkinliklerin ilk gün oturumları EGS Park Kültür Merkezi Toplantı Salonundaydı. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Yılmaz, sabah oturumunda öğrencilerle, öğle oturumunda velilerle buluştu.

ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Üyelerinin, ÖZ-DE-BİR Koordinatörleri ve görevlilerinin, İl Temsilcisinin, üye dershane kurucu ve temsilcilerinin de hazır bulunduğu sabah oturumu, ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Üyesi Sezai ÖZEL'in sunuşu, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması, ÖZ-DE-BİR Tanıtım Filminin izlenmesi, İl Temsilcisi Aydın ARAÇ'ın "Hoşgeldiniz." Konuşması ve ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Üyesi Sabri YILDIZ'ın açılış konuşması ile başladı.

Açılış bölümünün ardından Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan YILMAZ sabah oturumunda öğrencilerle öğleden sonraki oturumda da velilerle buluştu.  YILMAZ, "Hayatta ve Sınavlarda Başarı ve Mutluluk: Kimler Kazanıyor, Kimler Kaybediyor?" başlıklı sunusuyla öğrencilere; "Günümüzün Değişen Koşullarında Anne Baba Rollerimizin Yeniden Değerlendirilmesi: Hayata ve Sınavlara Hazırlanan Çocuklarımıza Verebileceğimiz Psikolojik Destek" başlıklı sunusuyla da velilerimize seslendi ve büyük bir ilgiyle izlendi. Sabah oturumunda binin üzerinde öğrenci katılımı olurken öğle oturumunda veliler  hafta sonlarını bu etkinliğe ayırmanın mutluluğuyla salondan ayrıldılar.        

ÖZ-DE-BİR Yayınları kitap sergisinin açıldığı ve indirimli kitap satışının yapıldığı etkinlikte Hasan YILMAZ da kitaplarını imzaladı.

Eğitim Etkinliklerinin ikinci gününde, Denizli merkez ilk ve ortaöğretim kurumları ile özel dershanelerde görevli rehber öğretmenler Ticaret Odası Toplantı Salonunu doldurdu. ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Sezai ÖZEL'in sunuşu; ev sahibi ve ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Üyesi Sabri YILDIZ'ın  "Hoşgeldiz." konuşmasıyla başlayan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut OĞUZ ve Müdür Yardımcıları da katıldı. Etkinlikte Mahmut OĞUZ bir konuşma yaptı. OĞUZ, "Eğitime hizmet veren bütün kurumların yanındayız. Denizli'de Özel dershanelerle etkili bir işbirliğimiz var. Özel dershanelerin bir örgütü olan ÖZ-DE-BİR'in ilimizdeki öğrencilere, velilere ve rehber öğretmenlere yönelik olarak gerçekleştirdiği; Doç. Dr. Hasan YILMAZ'ın konuşmacı olduğu etkinlikleri destekliyor ve bu çabaları nedeniyle ÖZ-DE-BİR'e, emeği geçenlere ve Hasan YILMAZ'a teşekkür ediyoruz."dedi. OĞUZ'un ardından etkinliğin açılış konuşmasını ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nazmi ARIKAN yaptı. ARIKAN, konuşmasında Milli Eğitim Müdürlüğü'ne katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. 25. Yıl ÖZ-DE-BİR Eğitim Etkinlikleriyle ilgili kısa bilgi verdi.

ARIKAN'ın ardından, Doç. Dr. Hasan YILMAZ, Eğitim Kurumlarının Aydınlık Yüzü Rehber Öğretmenler: Yaptıklarımız, Yapabileceklerimiz, Farkımız…" başlıklı ve "Öğretmenlik Etiği" konusuyla katılımcılara seslendi ve büyük bir ilgiyle izlendi.

Denizli'deki Eğitim Etkinlikleri, üye dershanelerin kurucu ve yöneticilerine yönelik "Güncel Mevzuat, Mali-Yönetsel Sorunlar ve Öneriler" konulu çalışmayla tamamlandı. ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nazmi ARIKAN bu oturumun konuşmacısı olarak katılımcıları güncel konu ve sorunlarla ilgili olarak bilgilendirdi, sorularını yanıtladı.
ÖZ-DE-BİR 25. Yıl 2010 Eğitim Etkinliklerinin bu öğretim yılındaki son durağı 24-25 Nisan'da  yapılacak Antalya Eğitim Etkinlikleri...