Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
ÖZ-DE-BİR 25. Yıl, 2010 Eğitim Etkinlikleri Eskişehir'de!
6.4.2010 ÖZ-DE-BİR'in kuruluşunun 25. yılı çerçevesinde düzenlenen İstanbul Bilgi Üniversitesinin de Destekleriyle sürdürülen 2010 Eğitim Etkinlikleri Eskişehir Etkinlikleriyle devam etti…

ÖZ-DE-BİR 2010 Eğitim Etkinlikleri Adana, Hatay, Sakarya ve Konya'dan sonra 4-5 Nisan 2010'da Eskişehir'de yapıldı. Öğrencilere, velilere, okul yöneticileri ve rehber öğretmenlere ve Eskişehir'deki ÖZ-DE-BİR üyelerine yönelik olarak dört ayrı oturumda gerçekleştirildi.

Eskişehir'deki etkinliklerin ilk gün oturumları Yunus Emre Kültür Merkezindeydi. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Yılmaz, sabah oturumunda öğrencilerle, öğle oturumunda velilerle buluştu.

ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KÖPRÜLÜ ve Yönetim Kurulu Üyelerinin, ÖZ-DE-BİR Koordinatörleri ve görevlilerinin, İl Temsilcisi Cihat AKYOL'un, üye dershane kurucu ve temsilcilerinin de hazır bulunduğu sabah oturumu, ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Üyesi Sezai ÖZEL'in sunuşu, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması, ÖZ-DE-BİR Tanıtım Filminin izlenmesi, İl Temsilcisinin "Hoşgeldiniz." konuşması ve Faruk KÖPRÜLÜ'nün açılış konuşması ile başladı.

Açılışın ardından Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan YILMAZ sabah oturumunda öğrencilerle öğleden sonraki oturumda da velilerle buluştu.  YILMAZ, "Hayatta ve Sınavlarda Başarı ve Mutluluk: Kimler Kazanıyor, Kimler Kaybediyor?" başlıklı sunusuyla öğrencilere; "Günümüzün Değişen Koşullarında Anne Baba Rollerimizin Yeniden Değerlendirilmesi: Hayata ve Sınavlara Hazırlanan Çocuklarımıza Verebileceğimiz Psikolojik Destek" başlıklı sunusuyla da velilerimize seslendi ve büyük bir ilgiyle izlendi. Her iki oturumda da katılımcılar salonu doldurdu, konukların bir kısmı konferansı ayakta izlediler.

Eğitim Etkinliklerinin ikinci günü sabah oturumunda, ildeki okullarda ve özel dershanelerde görevli rehber öğretmenler Taşbaşı Kültür Merkezi Toplantı Salonunu doldurmuştu. ÖZ-DE-BİR İl Temsilciliği ve ÖZ-DE-BİR üyesi özel dershane kurucularının davetleriyle Eskişehir Ticaret Odası Başkanı, Rehberlik Merkezi Araştırma Müdürü ve Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri etkinliğe konuk oldular.

ÖZ-DE-BİR Yayınları kitap sergisinin de açıldığı ve indirimli kitap satışının yapıldığı etkinlikte Hasan YILMAZ da kitaplarını imzaladı.

ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nazmi ARIKAN'ın toplantının Açılış Konuşmasını yapmasının ardından Doç. Dr. Hasan YILMAZ'ın Eğitim Kurumlarının Aydınlık Yüzü Rehber Öğretmenler: Yaptıklarımız, Yapabileceklerimiz, Farkımız…" başlıklı konuşması katılımcılarca büyük bir ilgiyle izlendi.
Eskişehir'deki Eğitim Etkinlikleri, üye dershanelerin kurucu ve yöneticilerine yönelik "Güncel Mevzuat, Mali-Yönetsel Sorunlar ve Öneriler" konulu çalışmayla tamamlandı. ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nazmi ARIKAN bu oturumun konuşmacısı olarak katılımcıları güncel konu ve sorunlarla ilgili olarak bilgilendirdi, sorularını yanıtladı.