Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
ÖZ-DE-BİR 25. Yıl, 2010 Eğitim Etkinlikleri, Sakarya!
10.3.2010 ÖZ-DE-BİR'in kuruluşunun 25. yılı çerçevesinde düzenlenen 2010 EĞİTİM ETKİNLİKLERİ Adana ve Hatay'dan sonra Sakarya'da yapıldı.
 
Sakarya'daki ÖZ-DE-BİR 2010 Eğitim Etkinlikleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle işbirliği yapılarak SEBAP, Sakarya Eğitimde Başarıyı Artırma Projesi kapsamına alındı ve 7-8 Mart 2010'da öğrencilere, velilere, okul yöneticileri ve rehber öğretmenlere yönelik üç ayrı oturumda gerçekleştirildi. Etkinliklerin son oturumunda da ÖZ-DE-BİR üyesi kurucu ve dershane yöneticilerine yönelik eğitim çalışması yapıldı.

Sakarya'daki etkinliklerin ilk gün oturumları AFA Kültür Merkezi Büyük Salonundaydı. Selçuk Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Rehberlik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Yılmaz, sabah oturumunda öğrencilerle, öğle oturumunda velilerle buluştu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ilgili yöneticilerinin, ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu  2. Başkanı Nazmi ARIKAN ve Yönetim Kurulu Saymanı Hasan KARACAN'ın, ÖZ-DE-BİR Koordinatörleri ve görevlilerinin, İl Temsilcisi Yavuz MÜFTÜOĞLU'nun, üye dershane kurucu ve temsilcilerinin de hazır bulunduğu oturumlar,  Hasan KARACAN'ın sunuşu, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması, ÖZ-DE-BİR Tanıtım Filminin izlenmesi, Yavuz MÜFTÜOĞLU'nun "Hoşgeldiniz." konuşması ve  Nazmi ARIKAN'ın açılış konuşması ile başladı.

Açılışın ardından Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan YILMAZ sabah oturumunda öğrencilerle öğleden sonraki oturumda da velilerle buluştu.  YILMAZ, "Hayatta ve Sınavlarda Başarı ve Mutluluk: Kimler Kazanıyor, Kimler Kaybediyor?" başlıklı sunusuyla öğrencilere; "Günümüzün Değişen Koşullarında Anne Baba Rollerimizin Yeniden Değerlendirilmesi: Hayata ve Sınavlara Hazırlanan Çocuklarımıza Verebileceğimiz Psikolojik Destek" başlıklı sunusuyla da velilerimize seslendi ve ilgiyle izlendi.

Eğitim Etkinliklerinin ikinci günü sabah oturumunda, İlin Eğitim Protokolü, yerel yöneticileri ve yerel basın temsilcileri, okul yöneticileri ve rehber öğretmenler Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO)Toplantı Salonunu doldurmuştu;  Doç. Dr. Hasan YILMAZ, Rehber Öğretmenler ve okul yöneticilerinin yanı sıra ilin üst düzey yöneticileriyle buluştu. SEBAP, Sakarya Eğitimde Başarıyı Artırma Projesinde ortaya konulan işbirliğiyle, ÖZ-DE-BİR İl Temsilciliği ve ÖZ-DE-BİR üyesi özel dershane kurucularının İl Milli Eğitim Yöneticilerinin davetleriyle Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet DURMAN, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vahdettin SEVİNÇ, Vali Yardımcısı Uğur ALADAĞ; Adapazarı, Arifiye ve Sapanca Kaymakamları; Büyükşehir Belediye Başkan Vekili, Adapazarı, Arifiye, Erenler, Belediye Başkanları; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri; Adapazarı, Arifiye, Erenler, Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürleri, SATSO Başkanı ve Meclis Başkanı, Yerel Medya Temsilcileri… etkinliğe konuk oldular.

Toplantının Açılış Konuşmalarının ardından Doç. Dr. Hasan YILMAZ'ın "Öğretmenlik Mesleği" genel konulu konuşması katılımcılarca ilgiyle izlendi. Toplantı sonunda Vali Yardımcısı Uğur ALADAĞ etkinliği düzenleyenlere ve emeği geçenlere teşekkür ederek memnuniyetini bildirdi.
 
Sakarya'daki Eğitim Etkinlikleri, üye dershanelerin kurucu ve yöneticilerine yönelik "Güncel Mevzuat, Mali-Yönetsel Sorunlar ve Öneriler" konulu çalışmayla tamamlandı. ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nazmi ARIKAN bu oturumun konuşmacısı olarak katılımcıları güncel konu ve sorunlarla ilgili olarak bilgilendirdi, sorularını yanıtladı.