Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
ÖZ-DE-BİR Ankara Üyeleri Dershane Gündeminde Gelişmeleri Değerlendirdi!..
17.12.2013ÖZ-DE-BİR Ankara İl Temsilciliğimiz tarafından 16 Aralık günü Alba Otel'de gerçekleştirilen üye toplantısında Yönetim Kurulu Başkanımız Faruk Köprülü dershaneler gündemi ile ilgili süreci değerlendirdi. 

Ankaralı üyelerimize sürecin nasıl ilerlediği ve son gelinen noktayı detaylarıyla açıklayan Köprülü, ÖZ-DE-BİR'in yaptığı çalışmalar ve alınan geri dönüşlerle ilgili de bilgi verdi. Yürütülen yoğun mesaili çalışma sonucunda kazanılan bir buçuk yıllık sürecin hayati önem taşıdığını belirten Köprülü, "Ocak ayı itibariyle kayıt almaya başlamamız, gerekli olduğu takdirde hukuki sürecin başlatılması için de bizlere zaman kazandıracaktır" dedi.

"Bakanlığımız tarafından dershanelerin önüne sunulan hiçbir seçeneğin altının doldurulmadığını ve geleceğinin planlanmadığını üzülerek belirtmek zorundayım." diyen Başkan Köprülü, Açık Lise önerisinde de ciddi boşluklar olduğunu ve bu durumun yalnızca dershane sektörüne değil Milli Eğitim Sisteminde büyük yaralar açacağını vurguladı.

Üyelerimizin görüş ve önerileri ile katkı sundukları toplantıya; mecbur kalındığı takdirde, dershanelerimizin mevcut haliyle yaşamlarını sürdürmesi için gerekli her hukuki yola başvurulacağı ve mücadeleye devam edileceği görüşü damgasını vurdu.