Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
ÖZ-DE-BİR Heyeti Anıtkabirde!.. Meb Müsteşarına Ziyaret...
17.12.2009 9 Kasım 2009 tarihinde yapılan 14. Olağan Genel Kurulda seçilen Yeni Yönetim Kurulu, Ankara'daki ÖZ-DE-BİR üyelerinin de katılımıyla Ulu Önder Atatürk'ün huzuruna çıktı. 14 Aralık 2009'da gerçekleşen ziyarette Saygı duruşunun ardından    ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KÖPRÜLÜ, Anıtkabir özel defterini imzaladı. Daha sonra yeni Yönetim Kurulu ve üyeler;  Anıtkabir Atatürk, Kurtuluş Savaşı, Sakarya Meydan Muhaberesi ve Çanakkale müzesini gezdi.
 
Yönetim Kurulu, Anıtkabir ziyaretinin ardından aynı gün, MEB Müsteşarı Muammer Yaşar ÖZGÜL'ü ziyaret etti. MEB Müsteşarının makamında gerçekleşen ziyarette ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KÖPRÜLÜ, gerek kamuoyunda gerekse bürokraside dershane sektörüyle ilgili yaşanan olumsuz yaklaşımları dile getirdi. MEB Müsteşarı Muammer Yaşar ÖZGÜL, Türkiye'de dershanelerin devletin yükünü aldığını, bir ihtiyacı karşıladığını dolayısıyla özel sektörün desteklenmesi gerektiğini belirterek, "Devletin dershaneleri teşvik etmesi lazım." dedi.


ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nazmi ARIKAN, Eğitim-Öğretim yılının ortasında MEB tarafından yapılan öğretmen atamalarının dershanelerde doğurduğu sıkıntıya değindi. Bu konuyla ilgili yeni bir düzenleme yapılacağını belirten ÖZGÜL, "Önümüzdeki yıldan itibaren yılda bir kere atama yapılacak, böylece öğretmen de dershane de sıkıntıya girmeyecek." dedi. ARIKAN'ın yapılacak bir düzenlemeyle MEB'e bağlı okulların hafta sonu dershanelere kiralanmasının hem sektör temsilcilerini hem de Devleti rahatlatacağını belirtmesi üzerine ÖZGÜL, "Bu konuyu bir proje olarak ele alıp değerlendirebiliriz." dedi.