Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
ÖZ-DE-BİR OKS Ve ÖSS Denemesi Ülke Genelinde Uygulanıyor...
1.1.2010 BASIN AÇIKLAMASI
04.05.2008. Saat:12.00
 
ÖZ-DE-BİR OKS ve ÖSS DENEMESİ ÜLKE GENELİNDE UYGULANIYOR
 
Özel Dershaneler Birliği Derneği ÖZ-DE-BİR Deneme Sınavları, öğrencilerimizin sınav sistemini tanımaları, düzeylerini belirleyebilmeleri ve eksiklerini giderebilmeleri amacıyla yıllardır ülke genelinde uygulanıyor.
 
ÖZ-DE-BİR Sınav uygulamalarında bu yıl 20. yılını yaşıyor.
 
Bu gün de OKS (Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı) Denemesi ülke genelinde ÖZ-DE-BİR üyesi dershanelerde ve bazı okullarda uygulanıyor.

Saat 10.00’da ülke genelinde eş zamanlı olarak başlayan sınav 12.00’da sona erdi.

ÖSS (Öğrenci Seçme Sınavı) Denemesi ise 10 Mayıs 2008 Cumartesi günü saat 09.30’da uygulanacak.
 
ÖZ-DE-BİR, deneme sınavlarında kayıt, içerik, uygulama ve değerlendirmede MEB ve ÖSYM ölçütlerine erişmeyi ilke edinmiş ve gerçeğine benzeyen sınavlar uygulayarak kamuoyunun takdirini kazanmış, sınav denemeleri uygulamalarıyla da marka haline gelmiştir.
 
Deneme sınavlarında; başvuruların alınması, öğrencilerin sınav salonlarına yerleştirilmesi, sınav giriş belgelerinin düzenlenmesi, sınav uygulayıcılarının ücretlerinin ödenmesi, sınavın uygulanması, sonuçların internet üzerinden açıklanması ve gönderilmesi vb. tüm organizasyon Derneğimiz tarafından yapılmaktadır.
 
Bu sınava katılan her öğrenci katılım ücretinin % 20'sini "Eğitime % 100 Destek Kampanyası"na bağışlamış olacaktır.
 
Kurumumuza duyduğu güven ve gösterdikleri ilgi nedeniyle sınavımıza katılan tüm Kurumlarımıza veli ve öğrencilerimize teşekkür eder, başarılar dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.
 
Faruk KÖPRÜLÜ
Yönetim Kurulu Başkanı