Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
ÖZ-DE-BİR, Şehit Ailelerinin Yanında Olmaya Devam Ediyor!...
1.1.2010 BASIN AÇIKLAMASI
25 EYLÜL 2008

ÖZ-DE-BİR ŞEHİT AİLELERİNİN YANINDA!..

Özel Dershaneler Birliği Derneği (ÖZ-DE-BİR), 2008–2009 öğretim yılında da şehit ailelerimizin ilk ve ortaöğretim kurumlarında okuyan, bir üst öğrenim kurumlarına geçiş sınavlarına hazırlanan öğrencilerinin üye dershanelerimizden ücretsiz yararlanmalarını sağladı.

ÖZ-DE-BİR Genel Kurulu’nun 05 Kasım 2001’de aldığı; “Genel Kurmay Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı mensubu şehitlerimizin çocuklarının, başvurmaları halinde ÖZ-DE-BİR kontenjanından yararlandırması” kararı gereğince geçen süre içinde 4000’e yakın öğrencimiz, üye dershanelerimizde ücretsiz yararlanma olanağı buldu.

2008–2009 öğretim yılında da;  339 şehit asker, 198 şehit polis, 2 şehit öğretmen çocuğu ile 21 başarılı ve maddi durumu yetersiz öğrenci olmak üzere toplam 560 öğrencimizin ÖZ-DE-BİR burslarından yararlanmaları sağlanmıştır.

ÖZ-DE-BİR üyesi dershane kurucularımızın, yılardan beri gösterdikleri toplumsal dayanışma örneklerinden biri olan bu uygulamamıza verdikleri destek ve gösterdikleri duyarlılıkları daima takdir ve şükranla anılmaktadır.         Şehit ailelerimizin ve onları temsil eden Genel Kurmay Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığının kurumlarımıza gösterdikleri ilgi ve duydukları güven de bizler için onur vericidir.

Gerek şehit çocuklarımızı kurumlarına kabul ederek öğrenim olanağı sunan tüm üyelerimize gerek Derneğimize duyulan ilgi ve güven nedeniyle şehit ailelerimize ve onların temsilcisi Kurumlara saygıdeğer basın aracılığıyla kamuoyu önünde teşekkür ederiz.

Faruk KÖPRÜLÜ
ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkanı