Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Köprülü: Yeni Öğretim Yılında Dershane Ücretlerini Artırmayacağız!..
31.12.2008 Özel Dershaneler Birliği Derneği (ÖZ-DE-BİR) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Köprülü, 2009-2010 eğitim-öğretim yılında küresel mali krizin etkilerini vatandaşlara yansıtmamak için artan maliyetlere rağmen ücretlerde artış yapmayacaklarını bildirdi.

Başkan Faruk Köprülü, yaptığı açıklamada, dershanelerin gelecek yılın ön kayıtlarına başladığını belirterek, bu dönemde kayıt yaptıran velilerin yüzde 25’e varan indirimlerden yararlanabildiğini kaydetti.

Bir dershanenin yıllık planını 500–600 ders saati olarak yaptığını belirten Köprülü, buna bağlı olarak ortalama 20 kişilik ÖSS hazırlık sınıfında bir ders saati ücretinin illere göre 5-10 TL arasında olduğunu ifade etti. Köprülü, toplam 3 bin ile 6 bin TL’yi bulan ücretlerin gelecek yıl artırılmayacağını belirterek "Küresel mali krizin olumsuz etkilerini çoğu sektör gibi biz de hissediyoruz ve zorlanıyoruz. Ancak velilerin bütçelerine destek olmak adına, maliyetler artmasına rağmen ücretlerde artış olmayacak. Ayrıca ön kayıt yaptıran vatandaşlar da mayısta kesin kayıt yaptırırken ücret indirimi şansı elde edecek." diye konuştu.

ÜCRETSİZ KAYIT FIRSATI

Faruk Köprülü, "dershanelerin gelecek aydan itibaren çeşitli sınıflar için seviye belirleme sınavları yapmaya başlayacağını, bu sınavlarda dereceye giren öğrencilerin ücretsiz kayıt yaptırma hakkı kazanacağını" söyledi.

Dereceye giren öğrenciler için ücretlerde farklı oranlarda indirim yapılacağını belirten Köprülü, "Öğrenciler dershanelerin açtığı sınavlara katılarak hem seviyelerini ölçmüş olur hem de elde edecekleri derecelerle ailelerinin bütçelerine katkıda bulunur." dedi.

(29.12.2008)