Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde...
1.1.2010 ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu 16–20 Mayıs 2008 tarihleri arasında Doğu Akdeniz Üniversitesinin davetlisi olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gitti. Doğu Akdeniz Üniversitesi heyetiyle görüşmelerde bulundu. Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Canan ÖZTOPRAK’ı makamında ziyaret etti. Mayıs Ayı Yönetim Kurulu Toplantısını da KKTC’de yaptı…

Diğer Resimleri Görmek İçin Tıklayınız>>>

ÖZ-DE-BİR YÖNETİM KURULU Doğu Akdenİz Ünİversİtesİnde…

Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Köprülü’nün başkanlığında Genel Sekreter Gökhan Gündoğdu, Sayman Hasan Karacan, Üyeler Hakkı Eken, Sabri Yıldız, Sezai Özel ve Koordinatör Seyhan Yıldız’dan oluşan ÖZ-DE-BİR heyeti, 17 Mayıs 2008 Cumartesi günü Doğu Akdeniz Üniversitesini ziyaret ettiler; Rektör Prof. Dr. Ufuk Taneri’nin başkanlığında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Koç  ve Üniversite bölüm başkanları ile bir araya geldiler.

Üniversite Senato Toplantı Salonunda saat 10.00’da bir araya gelen heyetlere, bir gün önce yeni görevine başlayan Rektör Prof. Dr. Ufuk Taneri yaptığı konuşmada: ÖZ-DE-BİR heyetini Üniversitelerinde görmekten dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi hakkında bilgiler verdi.

Rektör Taneri, üniversitelerinin bir devlet üniversitesi olarak 1979 yılında Gazimağusa’da kurulduğunu ve 29 yıldır İngilizce dilinde verdiği nitelikli eğitim ve araştırmayı özendiren yaklaşımı ile bölgedeki yüksek öğretim kurumları arasında önder olduklarını belirtti. Taneri, Doğu Akdeniz Üniversitesinin çağdaş, yenilikçi, değişimci ve öğrenci odaklı yeni bir eğitim anlayışıyla 68 ülkeden gelen 15 bini aşkın öğrencisi ve 35 ülkeden gelen üstün nitelikli öğretim kadrosuyla bir kültür mozaiği oluşturduğunu ve uluslararası bir üniversite olduklarını söyledi.

ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KÖPRÜLÜ de yeni göreve başlayan Sayın Rektörü kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi ve ÖZ-DE-BİR’i tanıttı. Köprülü, nazik davetlerinden ve ilgilerinden dolayı teşekkür ederek kendileri ile bir arada bulunmaktan duyduğu mutluluğu ve özel dershanelerin öncü kuruluşu ÖZ-DE-BİR’in Üniversite yönetimi ile sürekli işbirliği içinde olabileceklerini belirtti.

Heyette bulunanların tanışmalarının ardından Doğu Akdeniz Üniversitesi tanıtım filmi izlendi.

Toplantıya katılan bölüm başkanları;

    YÖK tarafından tanınmış programları,
    30’u aşkın ülkede 90’dan fazla yükseköğrenim kurumuyla olan işbirlikleri,
    3500 kişilik kapalı spor salonları, 66.500 metrekarelik açık spor alanları,
    7000 metrekarelik kapalı alana sahip modern kütüphaneleri,
    Yeni öğrencilere destek sağlayan “Yardım Masası” hizmetleri,
    Sıkı bağlarla bağlanmış Okul-Aile-Öğrenci işbirlikleri,
    Başarılı öğrencileri çeşitli burs imkânları ile ödüllendirdikleri,

konularında bilgiler verdi ve her bölüm başkanı bölümlerini tanıttı.

Tanıtım sonunda ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Köprülü,  Rektör Prof. Dr. Ufuk Taneri’ye ve toplantıya katılan yöneticilere teşekkür ederek üniversiteleri hakkında geniş ve olumlu bilgiler edindiklerini, bunları Türkiye’de ÖZ-DE-BİR üyeleriyle paylaşacaklarını ve işbirliğine gereken önemi vereceklerini belirtti.

Köprülü, ziyaretin anısına Rektör Taneri’ye, Rektör Yardımcısı Koç’a ve Koordinatör Tevfik Yoldaş’a ÖZ-DE-BİR’in hediyelerini takdim etti. Rektör Taneri’de Başkan Köprülü’ye Üniversiteleri adına anı şildini sundu.

Ziyaretin ikinci bölümünde kampus gezisi yapılarak kütüphane ve diğer bölümler görüldü.

Rektör Taneri tarafından verilen yemekte de karşılıklı iyi dilekler belirtildi.

ÖZ-DE-BİR üyelerinin katılımı ile Şubat 2009 da KKTC’de yapılması planlanan etkinlikte görüşülmesi dileği ile sona eren toplantının ardından şehir gezisi yapıldı, Girne Şehitliği ziyaret edildi.
 
ÖZ-DE-BİR YÖNETİM KURULU, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ Mİllİ Eğİtİm ve Kültür BakanI Canan ÖZTOPRAK’I makamInda zİyaret ettİ.
 
ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu, 19 Mayıs 2008’de Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Canan ÖZTOPRAK’ı makamında ziyaret etti.

ÖZ-DE-BİR Yönetim Kuruluna Kıbrıs’ta ve Üniversiteler şehrinde görmekten büyük bir onur ve memnuniyet duyduğunu belirten Bakan; Türkiye’deki özel öğretim kurumları ile Kıbrıs’taki eğitim-öğretim kurumları arasında işbirliği oluşturulmasının önemini vurgulayarak yapılacak bir organizasyon ile tüm ÖZ-DE-BİR üyelerini de Kıbrıs’ta görmekten onur duyacaklarını belirtti.
 
Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KÖPRÜLÜ, Sayın Bakana günün anısına verdiği hediyenin yanı sıra Dernek yayınları ile Nutuk CD’sini sundu. Sayın Bakan da ziyaretçilerine el sanatı ürünü panolar armağan etti.
 
Diğer Resimleri Görmek İçin Tıklayınız>>>