Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
ÖZDEBİR 18. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANDI. ANIT KABİR ZİYARET EDİLDİ!
24.11.2015 Derneğimiz 18. Olağan Genel Kurulu 23 Kasım 2015 Pazartesi saat 10.00’da, Hotel İçkale'de toplandı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından Divan Başkanlığına Nazmi Arıkan Divan Yazmanlıklarına Özer Akdemir, Mustafa Karaaslan Seçildiler.
Başkan Faruk Köprülü'nü yaptığı açış konuşmasını 
"ÖZDEBİR,bu günlere kadar dershane sektöründe ve tüm eğitim çevrelerinde kabul gören güçlü varlığını; inanıyoruz ki bütün özel öğretim kurumlarını bünyesinde kucaklayabilecek bir yapıyla bundan sonra da daha da güçlendirerek sürdürecek; Genel Kurulumuz da bu yolda üzerine düşeni yapacaktır… Biraz yorgun, biraz yara almış olarak bugünlere gelinmiş olsa da yeni durumlara ve koşullara ayak uydurarak yine eğitimimizin hizmetine devam etme ve eğitim dünyamızda marka olmuş ÖZDEBİR adının geleceğe taşınması kararlılığıyla 18. Olağan Genel Kurul Toplantımızı açıyorum." diyerek;
Öğretmenler Gününü kutlayıp ÖZDEBİR Kurucusu-Onursal Başkanı İbrahim Arıkan'a acil şifalar , aramızdan ayrılan üyelerimize ve Zafer Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Demir'e rahmet dileyerek sözlerini tamamladı.
 Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Emekli MEB Müsteşar Yardımcısı Necdet Özkaya, TÖDER Adına Metin Özer, ÖZDER 
Adına Ahmet Akça Genel Kurula başarı dileklerini ileten konuşmalarını yaptılar.
Başkan Köprülü 17. Dönem Yönetim Kurulu Çalışma Raporu sunumuna;
 "Gerek ÖZDEBİR gerek sektör olarak hukuk dışılığını, eğitimsel ve toplumsal yarar açışından da yanlışlığını yüksek sesle ve her ortamda, farklı yöntemlerle dile getirdiğimiz dershaneleri kapatmaya yol açan yasa düzenlemelerine karşı çıkışımız, bu yeni durumu önleyememiş, tüm çabalarımız 2013-2014’te başlaması istenen kapatma/dönüştürme sürecini ancak bir yıl ertelemeye yetmiştir.
Zaman; sektörün, eğitim çevrelerinin tüm karşı çıkışlarına kulak tıkamanın nedeninin siyasi iktidarın siyasi kararlılığında saklı olduğunu göstermiştir.
Hatırlatmak isteriz ki önceki dönemde de ÖZDEBİR, sektördeki işbirliklerine öncülük etmiş, ortak çalışmaların hazırlayıcısı ve lokomotifi olmuş, ülke genelinde özel dershaneleri sahip­lenmede üzerine düşeni yapmıştır.
Ortak Basın Açıklamaları, gazete ilanları, yüz binlerce basılıp dağıtılan Ortak Raporlar, Broşürler, Medya Araçlarını ve Sosyal Medyayı etkin kullanım, farklı platformlarda sunumlarımız ve diğer çalışmalarımızla sektörün öncülüğü misyonunu yüklenerek tüm dershanelerimizi temsil etmede üzerimize düşeni yaptığımızı belirtmek isteriz.
ÖZDEBİR, bu yoğun dershane gündemi içinde diğer çalışmalarından geri durmamış; yayıncılık, sınav uygulamaları, eğitim etkinlikleri, basın ve diğer kurumlarla ilişkiler, tanıtım, yeni teknolojileri etkili kullanma vb. alanlarda çalışmalarını geliştirerek sürdürmüştür." diyerek başladı.
Köprülü, "dershanelerin dönüşümü" sürecinde yapılan çalışmalara ağırlık verdiği sunumunda bu süreci tarihsel sıra içinde anlattı.
Genel Kurul, Tüzük Komisyonunun Tüzük Değişiklikleriyle ilgili önerilerini oybirliğiyle kabul etti. Böylece Derneğin adı: "ÖZDEBİR Özel Öğretim Kurumları Derneği" olarak değiştirilmiş oldu.
Genel Kurul'un Derneğin Organlarına seçimi aşağıda belirtildiği gibi sonuçlandı.

ÖZDEBİR 18. DÖNEM YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER
1.Faruk KÖPRÜLÜ
2.Hasan KARACAN
3.Naci ATALAY
4.Güzel Kurtuluş Erol Yılmaz ARIKAN
5.Ali KOÇAL
6.Recep YILDIRIM
7.Nureddin DURMUŞ
ÖZDEBİR 18. DÖNEM YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER
1.Hasan KÜKREK
2.Sait OĞUZ
3.Aynur TEZİŞ
4.Osman OCAK
5.Cihat AKYOL
6.Gül Kadın GÖLEÇ
7.Metin AKBAY
ÖZDEBİR 18. DÖNEM DENETLEME KURULU ASİL ÜYELER
1.Metin DEMİR
2.Ali ÜNAL
3.Özer AKDEMİR
ÖZDEBİR 18. DÖNEM DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELER
1.Orhan DALBAZ
2.Serap ERTEKİN
3.Ramazan AKYEL


ÖZDEBİR Yönetim Kurulu ve Ankara'daki üye Kurumlardan bir grup temsilci 24 Kasım 2015 Salı Günü Geleneksel olarak sürdürdüğü Anıt Kabir Ziyaretini gerçekleştirerek ATA'nın Mozolesine çelenk koydu, Başkan Faruk KÖPRÜLÜ Anıt Kabir Özel Defterini imzaladı.

Başkan KÖPRÜLÜ'nün Anıt Kabir Özel Defterine yazdığı metin;

24 KASIM 2015
Büyük Önder, Başöğretmenimiz,
Sizin kişiliğinizden, düşüncelerinizden, ilke ve devrimlerinizden, manevi varlığınızdan güç alan; uygar dünyada edindiğiniz yer, ulusumuza kazandırdığınız değer ve saygınlıktan kıvanç duyan; size gönülden inanan ÖZDEBİR topluluğumuzun temsilcileri olarak bir kez daha huzurunuzdayız.
Huzurunuzda olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Kurumumuz, Çağdaş ve Uygar Bir Türkiye hedefine ulaşmak için yeni kuşaklar yetiştirmedeki çabasını ve duyarlılığını durmaksızın sürdürecektir.
Kutsal emanetin Cumhuriyetimizi güzel ülkemizin yarınlarına taşımak birinci görevimizdir.
Varlığınızdan aldığımız büyük güçle, size bağlılığımızla, gönül borcumuzla yüksek huzurunuzda; saygı ve özlem duygularımızla eğiliyoruz.
Faruk KÖPRÜLÜ
ÖZDEBİR Özel Öğretim Kurumları Derneği
18. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı


GENEL KURULDAN FOTOĞRAFLAR >>>>

ANIT KABİR ZİYARETİNDEN  FOTOĞRAFLAR >>>>