Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
Özel Öğretim Kurumları Dernek Temsilcilerinden Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof.Dr. Emin Karip'e Ziyaret!..
1.12.2011 ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KÖPRÜLÜ’ nün de aralarında bulunduğu Özel Öğretim Kurumları Dernek Temsilcileri, 30 Kasım 2011’de Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına atanan Prof. Dr. Emin KARİP’i makamında ziyaret etti.

Prof. Dr. Emin KARİP’i yeni görevinden dolayı kutlamak amacıyla gerçekleşen ziyarette ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KÖPRÜLÜ’ nün yanı sıra Türkiye Özel Okullar Birliği ve GÜVEN-DER temsilcileri de hazır bulundular.

Eğitim sistemimizin mevcut durumu, sorunları ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü ziyarette KÖPRÜLÜ, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı görevine atanan KARİP’e dershanelerin son yıllarda yaşadığı sıkıntılar konusunda bilgi verdi. Genç nüfusun çok fazla olduğu Türkiye’de eğitim ve öğretime yönelik kararlar alınırken ülke çıkarlarını öncelikli hedef olarak görmek gerektiğini dile getiren KÖPRÜLÜ, “Ülkemizde dershaneler sorunların kaynağı olarak görülüyor ancak çözüm üretme anlamında somut adımlar atılmıyor.” dedi.

KARİP, anne babaların sınav yarışında çocuklarının kazanmaları için dershanelere ihtiyaç duymasının normal olduğunu, arz talep dengesizliğinden kaynaklanan sorunların dershanelere karşı bir önyargı oluşturmaması gerektiğini belirtti.