Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
Rehberlik Kursu Başvuruları 11-15 Mart 2010!
10.3.2010 Özel dershanelerin "Rehber Öğretmen" gereksinimini karşılamak üzere açılması beklenen "Rehberlik Kursu" ilk olarak  Ankara, İstanbul, İzmir ve Erzurum illerinde açılıyor.
Başvuruları 11-15 Mart 2010'da alınacak kursların başlama tarihi:29 Mart 2010...
Kursalara halen özel dershanelerde görev yapan; Felsefe Grubu Öğretmenliği, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Felsefe ve Sosyoloji Bölümü ile Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümlerini bitirenler başvurabilecek.
210 saatlik kurs programına ilk olarak Ankara'da 150, İstanbul'da 300, İzmir ve Erzurum'da 120'şer kursiyer devam edecek, kontenjanların dolması halinde talep durumunda yeni kurslar düzenlenebilecek.
Başvurular, "Özel Öğretim Kurumları Modülü" altında Özel Dershanelerin kullanımına açık olan  "Hizmetiçi Eğitim İşlemleri" üzerinden yapılacak; kursiyer bilgileri ilgili Özel Dershane Müdürlüklerince onaylandıktan sonra, Hizmetiçi Eğitim Başvuru Dilekçesi raporuna gerekli belgeler eklenerek  bağlı bulunulan Milli Eğitim Müdürlüğüne iletilecektir.  Başvuru belgeleri Bakanlığa ulaştıktan sonra uygun görülen kursiyerlerin listesi httb://hedb.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.
 
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün konuyla ilgili olarak Valiliklere gönderdiği yazı...