Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ FARUK KÖPRÜLÜ’NÜN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
21.11.2014 ÖZEL DERSHANELER VE ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI BİRLİĞİ DERNEĞİ (ÖZ-DE-BİR) YÖNETİM KURULU BAŞKANI FARUK KÖPRÜLÜ’NÜN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Başöğretmen Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma, Cumhuriyetimizin istediği “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” kuşaklar yetiştirme görevini üstlenen aydınlanma mücadelemizin yılmaz kalemli ordusu öğretmenlerimiz, bugün eğitimimizin içinde bulunduğu pek çok sorunun yükünü taşıyor.

Bir yanda atama bekleyen, “dershanelerinin dönüştürülmesi” sürecinde geleceği elinden alınmaya çalışılan binlerce öğretmenimiz çalışma hakkı sorunlarıyla karşı karşıyalar. Diğer yanda ekonomik, sosyal, sendikal hak ve sorunlarıyla boğuşan, adalet ve liyakatten uzak atama sorunlarıyla ayrıştırılan çalışan yönetici, öğretmen/eğitim emekçilerimiz mesleki değerlerinin de giderek aşındırıldığı, eğitim bilimlerinin gereklerinden uzak uygulamalarla mesleklerini sürdürmeye çalışıyorlar.

 “Öğretmenler! Yeni kuşağı, cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni kuşak sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle orantılı bulunacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister! Yeni kuşağı, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.” diyerek öğretmenlere seslenen Millet Mekteplerinin Başöğretmeni Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine, görüşlerine, yol göstericiliğine bu günlerde daha çok ihtiyaç duyduğumuz gerçeğiyle karşı karşıyayız.

Tüm bunlara rağmen Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş uygarlık hedefinden sapmadan, ortak değerlerimizi çoğaltarak, hak ve özgürlüklerinin bilincinde yurttaşlar yetiştirme hedefine ulaşmak için çaba harcayan Cumhuriyetimizin istediği “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” kuşaklar yetiştirme görevini başarıyla, özveriyle gerçekleştirmeye çalışan tüm meslektaşlarımın Öğretmenler Günü’nü içtenlikle, gönül dolusu sevgi ve saygılarımla kutluyorum.
21.11.2014                                                                                              
Faruk KÖPRÜLÜ
ÖZ-DE-BİR Yönetim Kurulu Başkanı