Kurumsal İşlemler Banka Hesapları Öğrenci Sınav Sonuçları Kurum/Bayi Sınav Sonuçları E-Satış Video Çözümler

Derneğimize ait kurumsal uygulamalara sağ tarafta bulunan bu menüden ulaşabilirsiniz.

ÖZDEBİR’in Yeni Eğitim Öğretim Programlarına İlişkin Görüşüdür

03/05/2024

Millî Eğitim Bakanlığımız, tüm öğretim kademelerinde zorunlu derslere ait yeni müfredat taslağını 26 Nisan 2024 tarihinde "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" adıyla değerlendirilmek üzere kamuoyunun görüşlerine sundu.

Yapılan bu çalışmalar elbette çağı tanıyan, bilimin ışığında yeni gelişmeleri yakından izleyebilen, ülkesini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreye duyarlı, daima doğruları söyleyen, paylaşımcı, özetle iyi insan tanımında yer alan tüm özellikleri taşıyan nesiller yetiştirmeyi amaçlamalıdır.

Bu çalışmaya öncülük eden başta Bakanlığımıza ve çalışmalara katılan ve katkı veren tüm eğitim paydaşlarının emeklerine sağlık diyerek teşekkür ediyoruz.

On yıla uzanan bir çalışmanın ürünü olduğu belirtilen programın özellikle derslere giren öğretmenler ve zümrelerle birlikte eğitimin tüm tarafları, toplumun en geniş temsiliyle değerlendirilmesi, bunun da bir haftalık kısa bir süre içinde yapılabilmesinin sağlıklı sonuçlar verebileceğine ilişkin çekincelerimiz olduğunu belirtmek isteriz.

Sürecin daha geniş bir takvime yayılmasıyla birlikte, en geniş katılımla elde edilen görüş, eleştiri, öneri, geri bildirim ve değerlendirmelerin kamuoyuyla paylaşılması toplumsal bir kabule hizmet edeceği, bu yolla daha sağlıklı sonuçlara ulaşılabileceği kanısındayız.

Ortaya konulan tüm bu çalışmaları Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyini aşmak ve çağdaş bir eğitime ulaşmak için yürütülen çabalar olarak değerlendiriyor, başta Milli Eğitim Bakanımız Sn. Prof. Dr. Yusuf Tekin’e, Talim Terbiye Kurulumuza ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Özel Eğitim Öğretim Derneği

ÖZDEBİR YÖNETİM KURULU